CO BUDETE POTŘEBOVAT

Vízum do Ruska. Potřebné dokumenty:

1. Originál cestovního pasu platný min. 6 měsíců po skončení platnosti nově uděleného víza do Ruska. Pas musí mít nejméně jednu volnou dvojstránku, tzn. bez jakýchkoliv razítek nebo víz.

2. 1x barevná průkazová fotografie o rozměru 35 mm x 45 mm na BÍLÉM pozadí se zřetelným zobrazením obličeje žadatele v předním čelním pohledu, bez tmavých brýlí a pokrývky hlavy. Foto nesmí být starší více než 6 měsíců. 

3. Kopii smlouvy o uzavřeném a zaplaceném cestovním pojištění platné pro celé území Ruské federace. V případě jednovstupového víza je NUTNÉ doložit tuto kopii na celou dobu plánované platnosti ruského víza.

4. Vízový formulář, potřebný k žádosti o ruské vízum, vyplníme za Vás. (Pro Vaši informaci je formulář k vidění, případně i vyplnění na visa.kdmid.ru  v požadovaném ruském nebo anglickém jazyce.)

Pomoc s vyřízením

Potřebujete pomoci s vyřízením všech nezbytných úkonů? Obraťte se na nás prostřednictvím kontaktního formuláře a rádi vám se vším pomůžeme. S námi se v tom neztratíte!

Při plánování své cesty prosím berte v potaz, že vyřízení žádosti o vízum může ze strany pověřených úřadů trvat 30-90 dnů.


Základní fráze v ruštině

Při pobytu v Rusku by se vám mohly hodit některé základní společenské a konverzační fráze. Kromě stručného výběru níže uvedených* naleznete další kupříkladu zde.

___
* Pozor, fráze mohou obsahovat stopové množství humoru a hodí se tudíž zejména k prolamování ledů na ruských společenských akcích.